Zranená levica a homeopatia

Silná a zároveň zraniteľná. Niekedy sa skĺbia dve protichodné vlastnosti. Veľká nezávislosť, sebestačnosť, sebavedomie, pod ktorými je skrytá zraniteľnosť a strach z opustenia. Krásny príbeh dvoch polarít.
Prichádza ku mne krásna 30-ročná žena. „Mám problém s veľkou agresiou voči partnerovi. Pravidelne pije a neustále ma klame. Napríklad mi povie, že príde o hodinu, ale príde o päť hodín opitý. Neviem sa vtedy kontrolovať. Strašne ma to nahnevá. Chytím taký amok, že sa ničoho nebojím. Nadávam mu, kričím, rozbíjam veci, najradšej by som ho zabila. Cítim nenávisť, zúrivosť, keď mi klame.“ Pýtam sa jej, aké iné situácie v nej vyvolávajú zúrivosť: „Napríklad jeho bývalá prišla k nemu domov a on zbalil a zamkol moje veci do vedľajšej izby. Nechcel priznať, že spolu chodíme. Doteraz jej platí byt.

Akoby to hral na dve strany. 

Dostala som strašný záchvat hnevu, keď som zbadala svoje zbalené veci vo vedľajšej izbe. Musel ma odviezť do nemocnice. Mávam také záchvaty amoku, že mu rozbijem mobil, dám facku, nekontrolujem sa. Už som na ňom aj tričko roztrhala. Klamanie a manipulácie ma privádzajú do nepríčetnosti. Stále od neho odchádzam a vraciam sa. Proste sa zoberiem a idem. Raz som po takejto hádke odišla bývať na Bali. Rok som sa mu neozvala, nereagovala som na jeho správy.“
Záchvaty hnevu má od detstva. „Otec pil, nenávidela som ho. Už vtedy som mávala záchvaty hnevu. Pamätám si, ako ma nechal samu doma namiesto toho, aby ma odviedol do škôlky. Odišiel do krčmy. Mala som vtedy asi štyri roky. Nenechal mi jedlo ani pitie. Stála som pri okne a kričala: ,Mama, kde si?‘ Až do príchodu mamy z roboty som bola sama. Veľa som sa v detstve hnevala. Aj tenisové rakety som od zúrivosti zlomila.“

Pýtala som sa bližšie na jej pocity v detstve. Ich hlbšie pochopenie nám pomôže pri riešení súčasného problému: „Cítila som sa neisto, mávala som záchvaty plaču, zúrivosti. Neznášala som otca, lebo pil. Rodičia mi neprejavovali lásku. Mama je dobráčka, ale ani ona mi nedávala lásku. Neskôr, keď ma chcela objať, zdalo sa mi to čudné, neprirodzené. Myslím, že som zostala chladná. Ale dávam peniaze útulkom pre mačky. Zvieratá, špeciálne mačky milujem.“ 

Ďalej hovorí o svojom detstve: „V 12-tich rokoch som vyhrala tenisový turnaj. Súčasťou výhry bolo štúdium na Bolletierovej tenisovej akadémii na Floride. Nemala som problém odísť z domu, nebolo mi smutno. Hocikam by som šla sama. Hnalo ma to, že som sa chcela mať dobre, chcela som byť úspešná, zarábať, mať lepší život ako rodičia. O všetko som sa odvtedy starala sama. Rodičia tam za mnou ani raz neprišli. V 13-tich rokoch som už zarábala, bola som nezávislá. Odvtedy som sa domov vracala už len na návštevu. Bola som profesionálnou hráčkou tenisu, ale po zranení som sa toho musela vzdať. Urobila som si všetky tenisové trénerské kurzy, bývala som v zahraničí, trénovala tenis po celom svete. Ak som sa rozhodla ísť učiť do Dubaja, hneď v ten deň som si kúpila letenku a zostala tam rok. Pôsobím sebestačne, ale nie som. V skutočnosti sa bojím, že človek odo mňa odíde a zase zostanem sama. (Plače.) Nemám sa o koho oprieť. Nemala som lásku ako malé dieťa, preto ju vyžadujem. Možno neviem, ako ju prejaviť, a viem byť hnusná. Ale to je môj prejav lásky.“

Počas konzultácie sa pýtam aj na strachy a sny, ktoré viac odhalia podvedomie. „Nebojím sa začať niečo nové, ale bojím sa straty blízkeho. Bojím sa, že ten, koho milujem, odíde. Sníva sa mi, že mi môj muž klame, budím sa strašne naštvaná.“

Prioritou klientky je žiť život podľa jej predstáv. „Žiť svoj život, ako chcem. Robiť to, čo chcem. Zarobiť, aby som sa nemusela pýtať, či si môžem niečo kúpiť. Chcem byť niekto viac, byť úspešná. Musím byť disciplinovaná, ak chcem byť úspešná. Tiež chcem mať v blízkom človeku oporu, nezažívať sklamanie.“ 

Z jej rozprávania cítiť príbeh dievčatka, ktoré malo neobyčajnú silu, bolo nezávislé, cieľavedomé, sebestačné od skorého veku. Zarábať v 13-tich rokoch určite nie je bežné. Vnímala som jej silu, samozrejmosť – idem, kam ja chcem. Na druhej strane je tu prítomné zranenie z detstva, zúfalstvo a nenaplnené potreby hľadajúce si cestu von prostredníctvom výbuchov hnevu. „Rodičia mi neprejavovali lásku. V skutočnosti sa bojím, že človek odíde a zase zostanem sama. Nemám sa o koho oprieť. Opäť budem opustená.“

Pri analýze prípadu je jednou z prvých vecí určiť ríšu, z ktorej klient potrebuje homeopatický liek. Je to minerál, rastlina alebo zviera? V tomto prípade je vidieť jasné znaky zvieracej ríše. Potvrdzuje to aj jej živosť, bojovnosť a túžba byť „niečo viac“. Nenaplnený pocit výživy a lásky je charakteristický pre skupinu cicavcov. Sú to zvieratá, ktoré sa starajú o svojich blízkych, preto ich patológia vychádza často z nenaplnenia tejto potreby. Títo ľudia majú často nefunkčný vzťah s matkou alebo s oboma rodičmi. Pocit opustenosti, nenaplnenia, ktorý zažili v detstve, sa zrkadlí v ich súčasnom živote. 

Pri prvom predpise som vybrala homeopatikum LAC FELINUM (mlieko z mačky). Poznávacím znakom mačkovitých šeliem v homeopatii je to, že na problém v živote reagujú tým, že chcú byť čím skôr nezávislé a odísť. Je pre ne dôležité dosiahnuť úspech v profesionálnom živote, lebo to podporí ich nezávislosť. Často je pre ne práca prvoradá a vzťahy sú až na druhom mieste. Za svoj sklon k nezávislosti platia pocitom opustenosti. 

Na kontrole o šesť týždňov mi klientka povedala, že necíti žiadnu zmenu. Po opätovnej analýze som sa rozhodla pre homeopatikum LAC LEONINUM. Najdôležitejším pocitom tohto homeopatického lieku je veľká zlosť, ktorá sa môže zvrhnúť do zúrivosti. V pozadí hnevu môžu byť krivé obvinenia, klamstvo, pocit obmedzovania, zármutok. Človek sa ľahko rozčúli a udrie. Pre ženy Lac leoninum je charakteristické, že pociťujú hnev voči svojim mužom a nadovšetko neznášajú klamstvá.
Počas ďalšej kontroly o šesť týždňov povedala: „Od poslednej návštevy u vás už nie som takmer vôbec agresívna. Aj keď to na mňa príde, najprv porozmýšľam. Ak by som to mala vyjadriť na stupnici, tak predtým som sa vedela rozčúliť z 1 na 10 za sekundu, teraz sa rozčúlim už len na 5. Nedostávam sa do stavu, že sa trasiem na celom tele. Predtým som vybuchla, aj keď urobil neporiadok v kuchyni. Rozbíjala som veci. Bola som v strese, či mám upratané ráno o deviatej. Teraz som oveľa viac v pohode. Aj partner si všimol, že nekričím. Chodí menej preč z domu. Mám viac energie. Celkové zlepšenie pociťujem minimálne o 60 %.“

O niekoľko týždňov neskôr: „Výbuchy hnevu sa objavili len pred menštruáciou a neboli také intenzívne.“ Po štyroch mesiacoch od začiatku užívania homeopatického lieku Lac leoninum hlási klientka zlepšenie o 80 %. Vzhľadom na to, že išlo o prípad s problémami trvajúcimi od detstva, je 80 % zlepšenie v takom krátkom čase veľmi dobrým výsledkom. 

Homeopatia šetrná k zvieratám

Na záver by som rada poznamenala jednu dôležitú vec o výrobe homeopatík zo zvierat. Pri odoberaní materiálu sú výrobcovia homeopatík voči zvieratám veľmi citliví. Na výrobu homeopatika napríklad z vtáka sa použije malá časť strateného pierka, z ktorého sa vyrobí základ slúžiaci na mnohonásobné použitie. Na výrobu homeopatika z cicavcov sa využíva najmä ich mlieko, zriedkavo kvapka krvi. Zviera pritom nezomrie. V prípade mlieka sa odoberie len maličká časť z dojčiacej samice. Odobrané mlieko sa zmieša v presnom pomere s vodou a alkoholom a odležaním vzniká materská tinktúra, ktorá obsahuje všetko, čo je potrebné pre ďalšie spracovanie. Jedna materská tinktúra slúži opakovane desiatky rokov na výrobu homeopatického lieku postupom, ktorý je presne stanovený a regulovaný liekopisom. Z jednej materskej tinktúry sa tak vyrobia tisícky homeopatických fľaštičiek.

Mačkovité šelmy túžia po nezávislosti a úspechu.

Mgr. Natália Buchová, SAKHom.
www.komorahomeopatov.sk

Tags: No tags

Comments are closed.